.

.

Michelin Primacy High Performance Highway Tire 205 60R 92W

Michelin Primacy High Performance Highway Tire 205 60R 92W

DEN 2485.76

Количината на стоката
Това е достапна

Michelin Primacy HP Tire Short застанува во влажни услови. Единствените гумени соединенија овозможуваат до 5% пократки растојанија на запирање и подобро спортско ракување со извонредни вкупни перформанси на влажни површини за гумата за примат HP. Овие артикли се достапни во технологија за нула притисок. Засилените странични allидови овозможуваат вашиот автомобил да се вози до 50 милји без притисок на воздухот - достапен во најразлични вклопувања. Гумата Primacy HP ви овозможува да уживате во тивко, удобно возење. Технологијата за контрола на удобноста на Мишелин користи компјутерско оптимизиран дизајн и прецизно производство за да ги намали вибрациите и бучавата на патот. Летната гума Michelin Primacy HP испорачува прецизно влажно и суво ракување и е оригинална опрема на луксузни турнеи со возила како Lexus GS 430, Mercedes-Benz E Class и Audi A6. Мишелин Примација HP гуми за кратко запирање во влажни услови. Единствените гумени соединенија овозможуваат до 5% пократки растојанија на запирање и подобро спортско ракување со извонредни вкупни перформанси на влажни површини за гумата за примат HP. Овие артикли се достапни во технологија за нула притисок. Засилените странични allидови овозможуваат вашиот автомобил да се вози до 50 милји без притисок на воздухот - достапен во најразлични вклопувања. Гумата Primacy HP ви овозможува да уживате во тивко, удобно возење. Технологијата за контрола на удобноста на Мишелин користи компјутерско оптимизиран дизајн и прецизно производство за да ги намали вибрациите и бучавата на патот. Летната гума Michelin Primacy HP испорачува прецизно влажно и суво ракување и е оригинална опрема на луксузни турнеи со возила како Lexus GS 430, Mercedes-Benz E Class и Audi A6. Fits : 2007 Honda Accord Special Edition 1998-2005 Honda Accord Ex 2020-22 Nissan Sentra S Plus 2006 Honda Accord LX Special Edition 2014 Kia ​​Soul + 2018-19 Kia Soul Base 2000-02 Toyota Camry Xle 2006-09 Ford Ford Fusion SE 2019- 21 Volkswagen Jetta Execline 2018-22 Nissan Kicks S 2020-23 Kia Soul Ex+ 2017-18 Mazda 3 G 2016 Mazda 3 I Grand Touring 1999-2003 Acura TL Base 2010-12 Subaru Legacy 2.5i Premium 2000-04 Toyota Avalon XL 2018- 22 Ford Eco Sport SE 2018-23 Hyundai Kona Essential 2003-07 Mazda 6 I 2014-15 Mazda 3 I SV 2000-01 Lexus ES300 Base 2021-23 Kia Seltos Ex 2013 Subaru Legacy 2.5i погодност и повеќе-повеќе-Додадете го вашето возило во нашата соодветност додаток за проверка.

Клучни карактеристики

Слични производи во категоријата