.

.

Зона за чистење на жени од Ландау модерно прилагодено вклопување во збирки отпорни на џебови Повлечете го карго -чистачот, стил 83223

Зона за чистење на жени од Ландау модерно прилагодено вклопување во збирки отпорни на џебови Повлечете го

DEN 271.68

Количината на стоката
Това е достапна

Одличен пар панталони за чистење на товар, како овие, можат да ве видат преку кој било напорен ден. Одликувајќи се со трајна измислица, обајцата се одобрени од индустриско миење и лесни на вашиот паричник! Современите вклопувања се вклопуваат е и ласкаво и функционално. Тие имаат пар пространи, аголни џебови на колкот, плус два карго џебови и задниот џеб за да обезбедат доволно простор за сите ваши медицински додатоци. 65% полиестер/35% памук модерно прилагодено вклопување : прилагодено да ја ласкаат вашата форма без да го ограничите движењето. Нашата ткаенина за удобно истегнување додава дополнителна флексибилност за леснотија на движење . Класично и удобно работно носење : модерно, цврсто и удобно нашите панталони со права нозе се карактеризираат со влечење и еластична половината со странични отвори за леснотија на движење. Оним : Редовно : 31 1/2 "PETITE 29" Висок : 33 1/2 ". Дишејќи и издржлива ткаенина : ткаенината на топон е направена за дишење, трајност и лесна нега. 65% поли/35% памучен материјал има живописни бои кои Последно подолго и може да издржи комерцијално перење алишта потребно за премиум медицински униформи . Лесно за грижа : Овој чистач за чистење е лесен за грижа! Машинско миење со слични бои, не бели, не се сува суво на ниско и ладно железо доколку е потребно. 5 џебови ако е потребно. 5 џебови. За максимална функционалност : 2 странични влезни џебови на колкот, 2 преден карго и 1 задниот џеб за чување на сите ваши најважни работи . Scrubzone од Landau - направено подобро : Ние сме експерти во индустријата со над 50 години искуство со обезбедување висококвалитетни и издржливи медицински униформи На кои им веруваат генерациите на здравствени работници.

Клучни карактеристики

Слични производи во категоријата