.

.

Питер Пан го намали ширењето на маснотии од кикирики, 16. унца

Питер Пан го намали ширењето на маснотии од кикирики, 16. унца

DEN 44.32

Количината на стоката
Това е достапна

Питер Пан намалена маснотии кремаста ширење на кикирики е мазно ширење што го носи едноставното задоволство од кикиритки. Совршено за да го напиете утринскиот тост или да додадете на вашиот ручек со путер од кикирики и сендвич од желе, ширењето на кремастиот кикирики од Питер Пан ви го носи тој кикирики, вкусен вкус што ве потсетува на детството - со 30% помалку маснотии од нашиот редовен путер од кикирики. Обидете се со сите производи на Питер Пан за да ја пронајдете претпочитањето на путерот од кикирики. Еден 16 мл. Контејнер на Питер Пан го намали ширењето на маснотии од кикирики. Прекрасно кремасто се шири со мешавина од кикирики. Совршено за сендвичи од путер од кикирики и желе. 8 g протеини по порција. 200 калории по порција. 30% помалку маснотии од нашиот редовен путер од кикирики. 0 g транс маснотии по порција.

Клучни карактеристики

Слични производи во категоријата