.

.

Остров цвета жолта и зелена хибискус во живо растение

Остров цвета жолта и зелена хибискус во живо растение

DEN 255.84

Количината на стоката
Това е достапна

Ова тропско растение носи непрестано снабдување со големи цути. Задебелени и пријатни, тропски растенија дефинитивно даваат драматична изјава во пејзажите и градините со контејнери. Бидејќи цвеќиња скоро постојано, можете да го одгледувате ова цветно растение сама по себе или во комбинација со други цвеќиња и зеленило во градините со контејнери. Работи добро како годишно на северот кога е засаден во градинарски кревети и граници, можете да го засадите како растение за пејзаж во области без мраз. Идеалниот цвет за сончеви места каде било во дворот, градината или внатрешен двор : Островот Коста Фармс цвета се одликува со сончеви градинарски места. Островските цути се сонце, цветни растенија. Блум цело лето! Овие живописни цвеќиња растат брзо и произведуваат бран по бран на светли цвеќиња до мраз. Измешајте ги островите цветаат со други растенија за убави резултати : светло обоени цвеќиња и темно зелени лисја од островски цути изгледаат зачудувачки со други годишни цвеќиња кои сакаат сончеви локации. Бидете креативни кога ги мешате и одговарате заедно во контејнери и градинарски кревети. Измешајте и совпаѓајте ги и другите бои на островските цветања исто така. Расте : Оваа фабрика за лесна нега бара мала грижа. Следете ги овие упатства за одгледување. Кога да се засади : Цветовите на островот се нежно растение, затоа не го засадувајте на отворено сè додека не помине целата опасност од мраз. Светлина : Засади на сончева локација која добива најмалку 6 до 8 часа директна сончева светлина на ден. Вода : Хранење : Во текот на летото, островот на храната цвета со добро избалансирано ѓубриво околу еднаш месечно на секои шест недели. Градинарски/обликување : Отстранете ги избледените цветни глави за да ги задржите растенијата да изгледаат најдобро. Тендер годишно . Во зоните без мраз, може да преживее како повеќегодишно . Во сите други области, третирајте го како годишно . живописна боја. Задебелени цвеќиња врвни богати зелени лисја.

Клучни карактеристики

Слични производи во категоријата