.

.

Мојата куќа во Тексас Дахлија затворено, цветен медалјон, килим, природен сив, 5'3 7'6

Мојата куќа во Тексас Дахлија затворено, цветен медалјон, килим, природен сив, 5'3 7'6

DEN 1440.00

Количината на стоката
Това е достапна

Моите килими во Тексас Хаус создадени од Оријан е ексклузивна лесна, светла соработка помеѓу декораторот за шик на фарма и нејзиниот сакан американски производител. Внимателно дизајнираната колекција вклучува раскошно меки килими дизајнирани да го поддржуваат секојдневното живеење и да ги натераат сите да се чувствуваат како дома. My Texas House Dahlia indoor/ outoor Area reg во природна/ сива боја покажува мила дизајн на бел медалјон совршен за додавање на поп -шема во која било просторија што има потреба од освежување. Дахлија е беспрекорна за додавање на суптилен и чист допир на кој било простор. Отпорен на дамки,-резистентен, не-испарен и лесен за чистење, овој килим 5'2 "x 7'6 " е задолжителен за тој без напор мојот дизајн на килим во Тексас Хаус, кој секој го сака! Плетен во Андерсон, Кометал, оваа колекција „Мој Тексас Хаус килими“ има елегантна, карактеристична високо-ниска шема. Направени од 100% премиум полипропилен влакна кои се практично не-пролевање, отпорни на дамки и отпорни на избледени за долгогодишна елеганција во активни домаќинства. Издржливи и еластични, овие килими се одобрени и за внатрешна и за надворешна употреба. Брзи предива во боја - го ограничува долгорочното згаснување на бојата кога се става во сончеви области. Со врвна мекост, сигурна трајност, смирувачки бои и лесно одржување, овој килим е извонредна вредност. Се препорачува подлога за килим што не е на лизгање за да се спречи лизгање, да се обезбеди амортизирање и да се избегнат брчките. Забележете, дигиталните слики и димензиите на производот на нашата веб -страница се што е можно попрецизни. Сепак, поради разликите во компјутерските монитори, некои бои на килим може да варираат малку.

Клучни карактеристики

Слични производи во категоријата