.

.

Miabellaенски Carat Carat Aquamarine Carat Diamond 10kt Бело злато Хало со 2 парчиња невестински сет

Miabellaенски Carat Carat Aquamarine Carat Diamond 10kt Бело злато Хало со 2 парчиња невестински сет

DEN 7344.00

Количината на стоката
Това е достапна

Воведување на маѓепсан миабела женски 1/2 CT дијамант TW и 1/3 CT TGW Aquamarine Bridal Set Ring во 10 K бело злато. Овој зачудувачки невестински сет располага со исклучителен прстен за ангажман и појавен свадбен бенд, создавајќи координиран и елегантен изглед . прстенот за ангажман прикажува пенлив аквамарен скапоцен камен со вкупна тежина на скапоцен камен од 1/3 карати, зрачи со убава и мирна сина нијанса. Хало во форма на срце околу центарот на камен додава допир на романса и софистицираност. Дизајнот на разделување ја подобрува целокупната убавина на прстенот, создавајќи уникатен и привлечен стил . направен во 10к бело злато, овој невестински сет нуди безвременски и класичен привлечност. Комбинацијата на дијаманти и аквамарин создава неверојатен контраст, симболизирајќи ја loveубовта и единството помеѓу две срца. Направено во 10kt бело злато. 1/3 CT. Т.Г.В. Аквамарински скапоцени камења. Аквамарин сечење : срце. Големина на аквамарин : (5х5мм). 1/2 CT. Т.В. Дијамант. Дијамантско сечење : круг. Боја на дијаманти : G-H. Јасност на дијаманти : I2-I3. Големина на дијамант : (1.2x1.2mm). Поставување на дијаманти : Поставување на Prong. Комбинирана ширина на опсегот : 2,9мм. 2-парчен ангажман прстен и свадбен бенд сет. Март Роден камен. Висока полска завршница - заврши со висок лак за дополнителна искра и сјај. Спакувано до совршенство - Со Миабела, добивате повеќе од искра бидејќи сите наши парчиња се спарени со крпа за полирање и гарантираат картичка, сите завиткани во зашеметување кутија за подароци. Безвременски класици - Прегрнувањето на најновите стилови е важно за Миабела, но свртувањето на нив безвременски е нашата цел. Можете да најдете стилски класици по цена прифатлива за сите џебови!. Глобално занаетчиство - Миабела е кулминација на над 40 години искуство во производство и дизајн. Нашите гемолози, дизајнери и купувачи патуваат низ светот за да добијат накит со висок квалитет и иновативна инспирација за секое парче. Мијабела фино накит имаше уникатно парче за секој стил. Гаранција Миабела - Миабела гарантира дека сите накит што ги продаваме ги исполнува највисоките стандарди и тоа се производи за лого на висококвалитетни, врвни линиски инспекции, премиум материјали и зачудувачки супериорна конструкција и дизајн. Сите материјали се овластени точни според стандардите на Комитетот за будност на накит. Загарантирано 100% задоволство - нашиот високо посветен тим за нега на клиенти секогаш е среќен што помага, доколку е потребно.

Клучни карактеристики

Слични производи во категоријата