.

.

Puredown 7lb светло сиво пондерирано ќебе за природен длабок сон, намалување на стресот, вознемиреност, „60“

Puredown 7lb светло сиво пондерирано ќебе за природен длабок сон, намалување на стресот, вознемиреност, „60“

DEN 0.33

Количината на стоката
Това е достапна

Сакате топла прегратка која веднаш ве испраќа во состојба на удобност и релаксација? Не барајте пондерирано ќебе со пондерирање на пондерираните ќебе за да извршите рамномерен притисок над вашето тело за да ви помогне во производството на серотонин и мелатонин да ве смири на релаксација, додека го намалувате нивото на стрес и вознемиреност. Земете мирен сон и почувствувајте се порелаксирано подобрување на расположението! Пондерираното ќебе е дизајнирано да биде 8 - 12% од вашата телесна тежина за да го опуштите нервниот систем со симулирање на чувството да се држи или прегрнува. Длабоката стимулација на притисок на допир ги стимулира точките на притисок на телото поврзано со подобрен сон, расположение и релаксација. Пондерираното ќебе ќе го задржи вашето топло во зима и ќе се излади во текот на летото! Исчистете го ќебето со пондерирана пондерирана светло сива боја за природен длабок сон, намалување на стресот, вознемиреност, „41 x 60“ : придобивките : пондерираните ќебиња му помагаат на вашето тело за време на спиењето со тоа што го туркаат надолу. кој има длабоко смирувачки ефект. Ќебињата исто така симулираат допир на длабок притисок (DPT), еден вид терапија која користи цврст, практичен притисок за да го намали хроничниот стрес и високите нивоа на вознемиреност . Предложената тежина : Истражувањата покажуваат пондерирано ќебе, дизајнирано да биде околу 10% од вашите Телесната тежина би помогнала длабок, здрав, мирен сон . материјал : школка : 100% памук, полнење : 100% полиестер, хипоалергичен, нетоксичен и стаклен монистра без мирис. Дизајн : Секој оддел има стаклени мониста зашиени на своето место за да спречи движење и бучава додека одморите . Тежина и големина на предметот : 7 lbs-14*60 '', 10 lbs-41*60 ", 12 lbs-48*72 ", 15 lbs-48*72", 15 lbs-60*80 ", 20 lbs-60*80", 25 lbs- 60*80 ". Упатства за нега : Spot Clean.

Клучни карактеристики

Слични производи во категоријата