.

.

Климарното светло од Cuddl Duds andенски и жени плус чистачи џогери со антибактериска технологија

Климарното светло од Cuddl Duds andенски и жени плус чистачи џогери со антибактериска технологија

DEN 2.33

Количината на стоката
Това е достапна

Климарното светло од Cuddl Duds Scrubs Collects каде што функционира удобноста. Овој џогер е изработен од издржлива истегнување за да се обезбеди целосен опсег на движење. Сребрената јонска анти-бактериска технологија е завршена што обезбедува својства за намалување на мирисот, како и го спречува растот на бактериите, проширувајќи го абењето помеѓу миењето и трајноста на облеката. Ogогер се издвојува со 7 функционални џебови и ребреста еластична лента за половината, кои се загарантирани да ве одржуваат удобни и организирани во текот на целата своја смена. Материјал : 95% полиестер/5% спандекс твил. Грижа : Машината за перење. Земја на потекло : Увезен. Големина : Моделот е 5’10 ”и носи големина M. Rise и Inseam : Mid-пораст; 30 ”inseam. Затворање : стајлинг за влечење; Еластична лента за половината. Ockебови : две странични џебови на цвест; Четири џебови во колк; Еден џеб со патент и една функционална јамка за пенкало или лента. Карактеристики : Сребрена јонска анти-бактериска технологија, обезбедува својства за намалување на мирисот и го спречува растот на бактериите; еластични глуждови; Истегнете ткаенина за удобно вклопување.

Клучни карактеристики

Слични производи во категоријата