.

.

Темно чоколадо + бинг -цреши пуканки, Оз

Темно чоколадо + бинг -цреши пуканки, Оз

DEN 576.00

Количината на стоката
Това е достапна

Основачот на компанијата Jeanан Арнолд отсекогаш сметал дека пуканките е совршена закуска. Jeanан го сакаше тоа како дете, а тоа не се смени во зрелоста додека тренираше во Ле Кордон Блу во Лондон. Додека експериментирале во сопствената кујна. Jeanан откри дека 4790 е оптимална температура за појавување, што ја предизвика идејата за името на компанијата. Направи занаетчиски начин, со не-ГМО пуканки и софистицирани вкусови, 4790 темно чоколадо + бинг-цреши пуканки е закуска за која може да се чувствувате добро за јадење. Едноставно може да ве однесе на едноставната радост на детството, 4790 темно чоколадо + бинг -цреши пуканки : се појави воздух. Сите природни. 120 калории по чаша. Без транс маснотии. Нема вештачко ништо. Кошер.

Клучни карактеристики

Слични производи во категоријата