.

.

C5L C0070WW 16 GB GSM отклучен паметен телефон со Android - црвена

C5L C0070WW 16 GB GSM отклучен паметен телефон со Android - црвена

DEN 2.00

Количината на стоката
Това е достапна

Совршен фактор на форма со убави бои за да се совпадне. C5 L 2020 го открива она што значи да се биде зачудувачки. Екранот е главната врска со корисникот, па зошто да не ја направиме брилијантна. C5 L 2020 нуди прекрасен дисплеј 5 "закривено стакло со висока резолуција. Ветре низ сите апликации и дневни задачи без баговите со моќен процесор 1. 4 GHz Quad Core. Од филмови, е -пошта и веб -сурфање, ништо не стои на патот. C5 L 2020 е спарен со главна камера од 8 мегапиксели со LED блиц што ќе ги долови вашите омилени моменти. Селфи по пат на предната камера од 8 мегапиксели. Секој треба да има пристап до неверојатно искуство со паметни телефони. Од карактеристики што го прават Светот поинклузивен на алатките што ги менуваат животите, Android 10 (Go Edition) го носи најдоброто од Android, изградено со нови и реимагирани апликации, водејќи полесни и заштедуваат податоци. Останете глобално поврзани со пријателите и семејството додека патувате низ светот. C5 L 2020 доаѓа со 3 G : 850/900/1700/1900/2100 и LTE : 1/2/3/4/5/7/12/17/28 за да се осигурате дека секогаш имате пристап до покриеност на светски превозник додека сте во движење. Искористете ги различните планови за глас и податоци за подобри цени, подобро покривање и одделни сметки со двојните SIM слотови C5 L 2020. Приказ : 5,0 инчи IPS LCD капацитивен екран на допир - Резолуција : 720 x 1280 пиксели. Меморија : 16 GB 1 GB RAM - Micro SD до 64 GB. Главна камера : 8 MP W/ LED блиц - селфи камера : 8 MP. Платформа : Android 10 (Go Edition)-Quad-Core 1,4 GHz Cortex-A53-Mali-T820. Батерија : Li-Ion 2200 mah. Димензии : 5,67 x 2,85 x 0,44 во, тежина : 5,29 мл.

Клучни карактеристики

Слични производи во категоријата