.

.

Callaway Chrome меки топки за голф, користени, квалитет на нане, пакет

Callaway Chrome меки топки за голф, користени, квалитет на нане, пакет

DEN 3.00

Количината на стоката
Това е достапна

Хром мека топка за голф е дизајнирана за докажана изведба на турнеја со исклучително чувство. 4-парчиња градежништво и двојно меко јадро обезбедуваат поголема брзина на топката и оптимални стапки на вртење за да се зголемат перформансите преку торбата. Инженерски е за брза брзина на топката со ниски вртења за играчи на кои им е потребно намалување на вртењето за да ги оптимизираат нивните услови за лансирање надвор од мета. Економични : Премиум рециклирани и реновирани топки за голф од водечката светска користена компанија за голф топки, ПГ голф, се подостапни во споредба со новите топки за голф. Со избирање на рециклирани опции, можете да заштедите пари без да ги загрозите перформансите .. Обезбедување на квалитет : Премиум рециклирани и реновирани топки за голф од PG Golf се подложени на ригорозни процеси на инспекција и реновирање за да се обезбеди нивниот квалитет. Користејќи ја најновата технологија за учење на машини и вештачка интелигенција, PG Golf внимателно избира, оценки и ги обновува топките за голф до највисоките стандарди, осигурувајќи дека тие исполнуваат специфични стандарди за перформанси и квалитет. . Сличноста на перформансите : Користените и рециклирани топки за голф се дизајнирани да настапат слично на новите топки. Тие нудат споредлива растојание, контрола на вртење и целокупна игра, што ви овозможува да уживате во квалитетна игра по дел од трошоците .. Одржливост на животната средина : Одлучувањето за рециклирани топки за голф од PG Golf ја промовира одржливоста на животната средина со намалување на побарувачката за нови ресурси и минимизирање на отпадот. Тоа помага да се зачува енергијата и да се намали отпадот од јаглерод поврзан со производство на нови топки. . Намален страв од загуба : Голферите честопати се грижат за губење на скапи топки на курсот. Со користење на рециклирани топки за голф, можете да играте со помалку вознемиреност, знаејќи дека дури и ако ја погодите водата или изгубите топка во грмушката, нема да биде толку финансиски оптоварување да ги замените. Па оди напред и да ги купите овие топки за голф, земете Длабок здив, и замавнувајте! . Опции за тестирање : Рециклираните и обновените топки за голф даваат можност да тестираат различни брендови и модели без да се посветат на нов сет со целосна цена. Ова ви овозможува да експериментирате со различни топки за да го пронајдете оној што најдобро одговара на вашата игра без значителни трошоци однапред. . Еко-пријателски подарок : Премиум рециклирани и реновирани топки за голф можат да направат внимателен и еколошки подарок за еколошки свесни голфери. Тие не само што обезбедуваат пријатно искуство за голф, туку и демонстрираат заложба за одржливост .. Доверлив : PG Golf е водечки светски рециклиран и реновиран производител на топки за голф.

Клучни карактеристики

Слични производи во категоријата