.

.

Детско дрво за деца, детски песок од дрво, со заштитна обвивка и долна лагер - CSSB0102 -црвена

Детско дрво за деца, детски песок од дрво, со заштитна обвивка и долна лагер - CSSB0102 -црвена

DEN 0.67

Количината на стоката
Това е достапна

Овој отворен песок поставен од критериумите за критериуми е сигурно дека ќе биде следното омилено место за дружење на вашето дете. Овој модел доаѓа во рамна, октагонална форма со многу простор за копање и истражување и доволно седење за четири пријатели. Одликувајќи се со водоотпорен лист и изграден од траен кинески FIR, овој песок е дизајниран да трае со години на континуирана игра и згрижувачки координација, споделување и сензорни вештини. Кога не се во употреба, клупите се склопуваат за да го заштитат песокот од несакани критичари и временски услови. Совршена големина за различни простори на отворено, овој песок ќе се вклопи убаво во вашиот двор, внатрешен двор или тревник. Овој сет е сигурно да го задржи вашето дете окупирано и нивната имагинација да работи диви за наредните години. Забавна игра : Овој песок ќе стане омилено дружење на вашето дете на отворено! Доволно широк за децата да играат заедно. Многу простор за копање и истражување. Доаѓа со покритие за заштита од несакани критериуми и временски услови! Песок не е вклучен . Едноставен дизајн : Лесен за градење за непосредна забава за време на игра! Fir WOD Construction Octogan Sandbox ги обезбедува зачекоруваните камења потребни за детска имагинација и откритие, што тие никогаш не ги надминуваат! Вклучен лагер за да се избегне мешање на песок со нечистотија . Цврсто и издржливо : Направено со природно цврсто дрво и водоотпорен лим. Овој песок е изграден за да ги издржи елементите. Ергономски дизајниран за долготрајна употреба за да уживате многу години . Собрани димензии на производот : 81.1''x81.1'''x9 ''. Услуга за клиенти : Услугата за клиенти на Критер Ситерс е тука за да помогне! Доколку имате потреба од делови за замена, делови поради оштетување во транзит или какви било прашања, ве молиме контактирајте со нас и нашиот тим ќе одговори во рок од 24 часа за да ви помогне . Комплет за играње на песочни кутии за деца на возраст од 3 до 8 години. Кинески FIR Конструкцијата на дрво е издржлива за континуирана игра на отворено. Нетоксичната боја на боја ги задржува вашите деца подалеку од штетни хемикалии. Димензии на клупата : 34.6 "(w) од 4.3" (г). Капацитет за седење : 4 деца. Капацитет на тежина : 110 bs. Играјте песочна кутија е конструирана за употреба на отворено, но предлагаме да ја покриете единицата за време на периоди без или ограничена употреба за да се спречи оштетување на времето. Вклучен е капакот на кутијата со песок. Капацитет на песок : 10-Cu. ft . песок не е вклучен. Потребно е одредено склопување (проценето 1 час).

Клучни карактеристики

Слични производи во категоријата