.

.

Фиоручи Оз. Pepperoni & Mozzarella panino

Фиоручи Оз. Pepperoni & Mozzarella panino

DEN 1.00

Количината на стоката
Това е достапна

Понекогаш наједноставната храна е најзадоволна. Не станува многу помалку комплексно од Fiorucci Paninos. Нудејќи целосен контраст на вкусови и текстура, нашиот пиперони има вкус на чад и пиперки од кора од папрака и лук, кои го придружуваат секој залак на стари и излечени парчиња. Има наметлив вкус со стабилни, зачинети и солени вкусови и секундарни чадливи, пиперки. Обезбедува извонредна придружба за свежата, кул моцарела што е внатре. Додека тие се апсолутно доволно вкусни за да уживаат сами, нашиот панино е идеален да служи како централен дел на фиоката за закуска од месо и сирење на вашата следна забава. Тие се лесни за сервисирање и се одличен начин да се започне оброкот во традиционален италијански стил како антипасто. Овие закуски спакувани со протеини се идеални за сите од деца да уживаат после училиште или да ги имате со омиленото вино. Можете дури и да го додадете во избор на свежо овошје и зеленчук за вкусен мезе во последен момент. Само затоа што можеби нема да можете да го направите тоа во Италија во моментов, не значи дека не треба да јадете како италијански јазик.Фиоручи го испорачува вистинскиот вкус на Италија преку специјализирано месо повеќе од 170 години. Ние користиме автентични, рецепти од стариот свет, рачно исечени исекотини од свинско месо и најдобри состојки за да ви дадат широка линија на бавно старо италијанско месо. Резултатот? Совршенство.*Погледнете го целиот список на состојки. 17 грама протеини по порција. Без глутен. Пакет што може да се реализира. 8 Панинос по пакет. Големина на сервирање : 4 Панинос.

Клучни карактеристики

Слични производи во категоријата