.

.

3 h 1 P 93 L Matthews Architectural одделение PVC Dentil Block Trim

3 h 1 P 93 L Matthews Architectural одделение PVC Dentil Block Trim

DEN 2.33

Количината на стоката
Това е достапна

Сега можете лесно да го вклучите ова класично обликување во вашиот надворешен стил со нашата разноврсна PVC Tentil Trim. ПВЦ материјалот со висока густина е силен, но исто така лесен и лесен за инсталирање. PVC Trim има детали и убавина на традиционална мелница за гипс или дрво, но има придобивки да се биде не-порозен и се спротивставува на штетните ефекти на влагата, пилинг, пукање и распаѓање. Димензии : 3 "H x 1" P x 93 "L. Заб и простор : 1 1/2" x 1 1/2 ". Јасни детали со точни историски обрасци. Сликајте се со премија акрилна обвивка. Лесен и лесен за инсталирање. Направени по нарачки големини и обрасци достапни по барање.

Клучни карактеристики

Слични производи во категоријата