.

.

Sazerac Rye Година од Виски Виски, доказ од 750 мл

Sazerac Rye Година од Виски Виски, доказ од 750 мл

DEN 527.20

Количината на стоката
Това е достапна

Единствениот оригинал во Orу Орлеанс. Виски од Сазерац Рај ја симболизира традицијата и историјата на Newу Орлеанс. Виски од 'рж датира од 1800 -тите години кога салоните, прекриени како куќи за кафе, почнаа да ги поставуваат улиците на Newу Орлеанс. Тоа беше во кафе -куќата Сазерац на Кралската улица каде локалните патрони беа дестилирани, стари и флаширани во светски реномирана дестилерија на Бафало трага. Робустен, зачинет профил на вкус. Главната состојка во светски познатиот коктел Сазерац - официјалниот коктел на градот Newу Орлеанс.

Клучни карактеристики

Слични производи во категоријата